Advance

Çağrı Merkezi: (0212) 603 24 26

 

Hassas Tartım İşlemi

Analizi yapılmak üzere ayarevimize gelen her altın, gümüş ve netice ( astar, döküm, parça, tel, bitmiş mamül v.b ) numunelerinin yanına %100 doğruluk garantisi bize gösteren 999,9 saflıkta olan kalibrasyon referansı katılmaktadır. Daha sonra bu tartımlar ısısı sabit tutulan, özel yalıtımlı ve nem, hava akışını engelleyen teknoloji ile kurulan tartım odasında otomatik kalibrasyonlu beş sıfır hassasiyetinde terazi ile kontrolü sağlanarak 1 saat gibi kısa bir zaman diliminde hatasız sonuçlandırılmaktadır.

Eritme İşlemi

Son derece itina ve titizlikle tartımları yapılan numuneler son sistem ve kalitede olan 1200 C'de çalışan küpel ve kül fırınına eritme işlemi yapılmak üzere konulur. Bu sistem uluslararası standartların ve darphanenin de uygulayıp, kabul ettiği küpelasyon yöntemi ile yapılır. Eritme işleminde her numunede farklı toprak çimento alaşımı ya da magnetiz potalar kullanılmaktadır.

Rafineri İşlemi

Eritme işleminden çıkan numuneler Çevre Bakanlığı'nın onayını almış yıkama kabininde gümüşünden arındırılarak rafineri işlemi tamamlanır.
Biz Altındağ Ayarevi olarak bu işlemleri iki farklı yöntem olan İngiltere ve İtalya yöntemlerine göre uygulamaktayız. Bu şekilde her türlü kimyasal reaksiyonu gerçekleştirerek ayar işleminin süresini en kısa zamanda ve en doğru şekilde tamamlamaktayız.